Moda i uroda

Rodzaje przebarwień i sposoby na ich zniwelowanie

Przebarwienia na skórze bywają przyczyną dyskomfortu z uwagi na to, że nie prezentują się zbyt estetycznie. Osoby, którym zależy na wyrównaniu kolorytu swojej skóry powinny zapoznać się najważniejszymi rodzajami przebarwień, zanim sięgną po fachową pomoc. Na szczęście, w wielu przypadkach problem ten jest możliwy do zniwelowania dzięki profesjonalnym zabiegom medycyny estetycznej.

Podstawowe rodzaje przebarwień

W medycynie wyróżnić można rozmaite typy przebarwień. Jednym z powszechniejszych, zwłaszcza u osób o alabastrowej karnacji i jasnych włosach są oczywiście piegi. Nie każdy je lubi, dlatego sporo osób zastanawia się nad tym, jak można je zwalczyć. Kolejnym rodzajem przebarwień jest ostuda, która przybiera postać niewielkich plamek o brązowawym zabarwieniu. Wśród przyczyn powstawania ostudy wskazywane są chociażby zaburzenia hormonalne. U osób niestosujących wystarczającej ochrony przeciwsłonecznej pojawić mogą się przebarwienia posłoneczne. Bardzo powszechne są także przebarwienia po trądziku, określane także mianem pozapalnych. Mogą mieć kolor od czerwonego, przez różowy po ciemny brąz.

Laserowe usuwanie przebarwień

Każdy, kto chce skutecznie pozbyć się wielu przebarwień powinien uzbroić się w cierpliwość. Ponadto, sama pielęgnacja najprawdopodobniej nie wystarczy. Osoby zamieszkujące duże miasta mogą wybrać się do jednego z licznych gabinetów medycyny estetycznej na profesjonalne usuwanie przebarwień. Zastosowanie w takich przypadkach znajdzie między innymi laser. Usuwanie przebarwień w Warszawie przy pomocy tego urządzenia jest zazwyczaj bezbolesne. Na efekty trzeba jednak cierpliwie poczekać przez około dwa tygodnie. Bezpośrednio po zabiegu skóra będzie bowiem podrażniona i może pojawić się na niej zaczerwienienie. Koszt laseroterapii będzie uzależniony od rozmiaru oraz odcienia przebarwienia.

Peelingi chemiczne

Przebarwienia na skórze można zredukować także dzięki profesjonalnym peelingom chemicznym. Są one szczególnie polecane osobom borykającym się z trądzikiem, gdyż oczyszczają cerę i działają przeciwbakteryjnie. Dzięki temu zabiegowi można zatem nie tylko wyrównać koloryt cery, ale także zmniejszyć prawdopodobieństwo pojawienia się kolejnych stanów zapalnych, a w konsekwencji także przebarwień. Do wykonania peelingu chemicznego wykorzystuje się najczęściej takie kwasy jak migdałowy, azelainowy czy salicylowy. To, jaki rodzaj kwasu znajdzie zastosowanie zależy między innymi od kondycji i typu cery. Zazwyczaj, dla uzyskania optymalnych rezultatów zaleca się serię kilku zabiegów z zachowaniem odpowiedniego odstępu pomiędzy nimi. Najczęściej przerwa pomiędzy jednym a drugim peelingiem wynosi 3-4 tygodnie.

[ Treść sponsorowana. ]

No Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *